شهرداری رشت
آتش نشانان شهر باران و پوشش 14 مورد عملیات اطفای آتش سوزی علفزار و جنگل  تنها در 24 ساعت گذشته 1397/05/15
آتش نشانان شهر باران و پوشش 14 مورد عملیات اطفای آتش سوزی علفزار و جنگل تنها در 24 ساعت گذشته

 

125رشت _به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، در 24 ساعت گذشته مصادف با 14 مرداد 97 آتش نشانان و تیم های امداد و نجات نسبت به پوشش 23 مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی اقدام کردند که از این بین می توان به پوشش 14 مورد اطفای نفس گیر آتش سوزی علفزارها و جنگل اشاره داشت.

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی در این باره گفت: در مجموع 42 آتش نشان بهمراه 17 دستگاه خودروی اطفایی در زمانی بالغ بر 9 ساعت نسبت به اطفای آتش اقدام کردند.

وی با بیان اینکه این سازمان همواره در اطلاعیه های مستمر و مداوم خود، با هشدار به شهروندانی که اقدام به برافروختن آتش در جنگل ها و علفزارهای سطح شهر می کنند سعی در پیشگیری از اینگونه آتش سوزی ها داشته، تصریح کرد: در برخی از این موارد، سرایت آتش به اماکن مسکونی و سایر تصرف ها، خسارات جبران ناپذیری به شهروندان تحمیل کرده است که خوشبختانه آتش نشانان در روز گذشته با تلاش های بی وقفه از سرایت آتش به منازل مسکونی و اماکن تجاری خودداری کردند.

مومنی اطفای آتش سوزی علفزارها و جنگل را بواسطه صعب العبور بودن و عدم دسترسی به مسیر ها جهت ارسال تجهیزات اعم از خودرو و لوله های آبدهی یکی از دشوار ترین عملیات ها خواند که با توجه به گرمای هوا؛ توان بسیار زیادی از آتش نشانان خواهد گرفت.

وی در پایان ضمن تاکید به گرمای هوا و کاهش رطوبت زمین در روزهای آینده گفت: بدین واسطه از شهروندان و گردشگران خواسته می شود ضمن رعایت نکات ایمنی به شدت از روشن کردن آتش در علفزارها و جنگل خودداری کنند.

با رعایت نکات ایمنی یاری گر آتش‌نشانان شهر باشید .


 
 
 
 
 
 
 

 
تعداد بازدید: 21
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal