شهرداری رشت
پوشش 13 مورد حریق، حادثه وخدمات ایمنی در 24 ساعت گذشته توسط آتش نشانان شهر باران 1397/05/18
پوشش 13 مورد حریق، حادثه وخدمات ایمنی در 24 ساعت گذشته توسط آتش نشانان شهر باران
 
 

125 رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت-آتش نشانان و تیم های امداد و نجات 14 ایستگاه آتش نشانی در 24 ساعت گذشته مصادف با 17 مرداد 97 اقدامات لازم نسبت به امداد رسانی و اطفای آتش در 13 مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی به شهروندان ارائه دادند.

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت در این باره گفت: مرکز ستاد فرماندهی و کنترل 125 آتش نشانی در 24 ساعت گذشته پاسخگوی 586 تماس شهروندان بوده که از این تعداد 13 مورد عملیات اطفای آتش سوزی، پیشگیری از بروز حوادث و ارائه خدمات ایمنی صورت گرفت.

وی در ادامه افزود: این عملیات ها با 28 مرتبه خروج خودروهای اطفایی و امدادی جهت پوشش 3 مورد حریق منزل مسکونی، یک مورد حریق خودرو، یک مورد حریق علفزار ،2 مورد رها سازی حیوانات محبوس شده، 5 مورد محبوس شدن افراد در آسانسور و یک مورد خدمات ایمنی بوده است.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت با بیان اینکه خوشبختانه در حوادث روز گذشته به کسی آسیب جانی نرسید، افزود: یکی از عوامل آتش سوزی منزل مسکونی در روز گذشته بی احتیاطی کارگر در حین ایزوگام پشت بام منزل بوده است که با اقدام سریع آتش نشانان از گسترش و پیشروی آتش سوزی جلوگیری شد.

وی با بیان اینکه تصاویر منتشره مربوط به آتش سوزی مغازه صافکاری در بلوار امام علی (ع) می باشد، افزود: این حادثه بعللی(در دست بررسی) در  ساعت 13:30 عصر روز گذشته رخ داد که 27 آتش نشان بهمراه 10 دستگاه خودروی اطفایی از 3 ایستگاه آتش نشانی نسبت به مهار و اطفای آتش اقدام کردند.

همین گزارش حاکی است:  در پایان به شهروندان و گردشگران توصیه می شود به جهت پیشگیری از آتش سوزی علفزار و جنگل ضمن رعایت نکات ایمنی به شدت از روشن کردن آتش در علفزارها و جنگل خودداری کنند.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 27
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal