شهرداری رشت
پوشش 17 مورد حریق و حادثه توسط آتش نشانان شهر باران در 48 ساعت گذشته /آتش نشانی رشت 1398/03/04
پوشش 17 مورد حریق و حادثه توسط آتش نشانان شهر باران در 48 ساعت گذشته /آتش نشانی رشت

 

125رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت- در 48 ساعت گذشته مصادف با پنج شنبه و جمعه 2 و 3 خرداد 98 اقدامات لازم جهت امداد رسانی و اطفای آتش در 17 مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی به شهروندان توسط آتش نشانان و تیم های امداد و نجات 14 ایستگاه آتش نشانی رشت صورت گرفت.

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت در این باره گفت: مرکز ستاد فرماندهی و کنترل 125 آتش نشانی در 48 ساعت گذشته پاسخگوی 928 تماس شهروندان بوده اند.

وی در ادامـه افـزود: 17 مـورد عملیات آتش نشانان با 18 مرتبه خـروج خودروهای اطفایی و امدادی جهت پوشش 4 مـورد آتش سوزی علفزار و ضایعات، 3 مـورد حریق منزل مسکونی، 2 قفل درب منزل مسکونی و محبوس شدن اشخاص در منزل مسکونی و آسانسور،  یک مورد استقرار خودرویی، 2 مورد سیلان روغن و آب در سطح خیابان و ساختمان، 2 مورد بازدید ایمنی از منازل مسکونی، 3 مورد رها سازی حیوانات محبوس شده بوده است.

همین گزارش حاکی است: 3 مورد حریق منزل مسکونی در دو روز گذشته رخ داد که در آتش سوزی نخست که در حمیدیان خیابان شهید بابایی و در ساعت 19:26 رخ داده بود بعلت اتصال در سیستم سیم کشی از ناحیه آبگرمکن اعلام شد. در دیگر حادثه آتش سوزی که ساعت 0049 جمعه 3 خرداد و در بلوار مدرس کوی شهریاررخ داده بود بعلت اتصالی در سیستم سیم کشی برق از ناحیه جعبه تقسیم جنب کنتور برق بوده است.

گفتنی است: سومین رخداد آتش سوزی در ساعت 0303 دقیقه و در بلوار امام خمینی کوچه رسالت 3 بعللی رخ داد که در مجموع این 3 آتش سوزی ها با تلاش 15 آتش نشان بهمراه 5 دستگاه خودروی اطفایی مهار و اطفا شد.

شایان ذکر است: خوشبختانه در امداد رسانی حوادث فوق به کسی آسیب جانی نرسید.

 

 
تعداد بازدید: 311
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal