شهرداری رشت
هشدار: ساعات پر ترافیک حوادث و آتش سوزی ها در رشت /آتش نشانی رشت 1398/03/12
هشدار: ساعات پر ترافیک حوادث و آتش سوزی ها در رشت /آتش نشانی رشت
 
 

125 رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی رشت، طبق آمارهای دریافتی از حوزه آمار سازمان آتش نشانی رشت، ساعات پر ترافیک رخداد حوادث و آتش سوزی ها در رشت مشخص شد.

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی در ابتدا ضمن اشاره به سیر افزایشی بروز حوادث و آتش سوزی ها بخصوص منازل مسکونی در روزهای اخیر، افزود: سازمان آتش نشانی رشت با توجه به رسالت بالای خود در جهت برخورداری از آمادگی لازم برای مواجهه با هر گونه حوادث پیش بینی نشده در ابتدا ضمن اقدام به افزایش ایستگاه های آتش نشانی در مناطق پر خطر و پرترافیک، گامی موثر برای بالا بردن توانمندی واکنش سریع آتش نشانان در حریق و حوادث برداشته است.

پراکندگی زمان وقوع حوادث چه ساعاتی از شبانه روز  است...

وی ضمن اشاره بر رخداد 776 مورد حریق و حادثه از ابتدای سال تاکنون"12 خرداد 98" به تحلیل پراکندگی زمان وقوع حوادث اشاره کرد و افزود:  بالغ بر 35 درصد حوادث بین ساعات "13 الی 18" و همچنین بالغ بر 18 درصد آن بین ساعات "22 الی 1" بامداد رخ می دهد که این ساعات بیشتر مربوط به زمان استراحت شهروندان نیز می باشد.

این مسوول آتش نشانی با اشاره به گرم شدن هوا و استفاده بیش از پیش شهروندان از وسایل برودتی"کولر، پنکه و.." تاکید کرد: از شهروندان خواسته می شود با توجه به افزایش رخداد آتش سوزی منازل مسکونی و نیز عدم وجود بیمه های آتش سوزی سریعا نسبت به بازدید ایمنی منازل مسکونی و تجاری خود بخصوص در زمینه سیستم های سیم کشی برق منازل و همچنین بیمه نمودن خانه ها و اماکن تجاری اقدام کنند تا کمتر شاهد تضرر مالی و جانی شهروندان باشیم.

همین گزارش حاکی است: هم اینک سازمان آتش نشانی رشت با 14 ایستگاه نسبت به امداد رسانی اقدام می کند که با توجه به اهمیت زمان رسیدن آتش نشانان به محل حوادث و نیز ترافیک های موجود در سطح شهر؛ هم اینک  3 ایستگاه از 14 ایستگاه آتش نشانی در مرکزیت شهر رشت مستقر هستند.

 
تعداد بازدید: 306
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal