شهرداری رشت
به گزارش امور ارتباطات سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت:در "پویش مردمی کتابگردی" از چند کتابفروشی فعال رشت بازدید شد 1396/09/02
به گزارش امور ارتباطات سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت:در "پویش مردمی کتابگردی" از چند کتابفروشی فعال رشت بازدید شد
در این برنامه ی فرهنگی، رمضانی نژاد از فعالان فرهنگی شهر رشت با بیان اینکه کتاب یکی از مهمترین میراث‌ بشری و کتابخوانی یکی از مهمترین شاخصه های توسعه ی هر جامعه است، گفت: یکی از موثرترین راه‌های پشتیبانی و از خدمتگزاران  و فعالان کتاب و کتابفروشی حضور فعال و پرتعداد مردم و قشرهای مختلف جامعه در کتا‌بفروشیها برای خرید کتاب است.
   وی افزود: این پویش با هدف جلب توجه مردم به کتابفروشیها به راه افتاد تا سبب رونق کتابفروشیها به عنوان آخرین حلقه از زنجیره ی صنعت چاپ و نشر باشد.
   محمدحسن عاقل منش رئیس کمیسیون فرهنگی - اجتماعی شورای شهر رشت در این برنامه با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی در جامعه گفت: امروز در خدمت شما بزرگواران هستیم تا از مشکلات و مسائل شما بیشتر آگاهی یابیم.
   وی تاکید کرد: یکی از موضوعاتی که در کمیسیون فرهنگی - اجتماعی شورا دنبال می شود، توجه به بخشهای مختلف تولید و عرضه ی کتاب و رسیدن به راهکارهایی برای حمایت از وضعیت چاپ و نشر و فعالان این بخش در شهرمان است.
   عاقل منش همچنین در کتابفروشی طاعتی با آرزوی علو درجات برای شادروان طاعتی موسس این کتابفروشی قدیمی شهر رشت؛ گفت: از هیچ کوششی برای همکاری در حل مسائل این صنف کوتاهی نخواهیم کرد.
  وی در کتابفروشی فرازمند هم برگزاری جلسات نقد کتاب با حضور فرهیختگان و  نویسندگان شناخته شده ی کشور را اقدامی ارزشمند برای رونق کار کتابفروشی عنوان کرد و گفت: شما به ما بگویید که چه کمکهایی می توانیم در جهت حل مسایل تان به کار گیریم.
   علیرضا حسنی رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی هم احصای مشکلات، دسته بندی، بررسی و ارائه ی راهکارهای اساسی برای برون رفت از آنها را از وظایف مهم و اساسی این سازمان دانست.
   پریسا کریمی سرپرست اداره ی کتابخانه های عمومی رشت هم قول همکاری برای ارائه و انجام طرحهای ویژه برای رونق کسب و کار کتابفروشیها را داد.
   سمیه رستگار رئیس اتحادیه ی صنفی کتابفروشی و نوشت افزار هم در هر کتابفروشی توضیحاتی در باره ی کتابفروشی مورد نظر و ویژگی آن ارائه می کرد.
   گفتنی است برنامه ی "پویش مردمی کتابگردی" که چند سالی است در آخرین پنجشنبه ی "هفته ی کتاب" برگزار می شود؛ شب پنجشنبه با حضور محمدحسن  عاقل منش رئیس کمیسیون فرهنگی - اجتماعی شورا، محمدحسن علیپور عضو شورا، علیرضا حسنی رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی‌شهرداری رشت، پریسا کرمی سرپرست اداره ی کتابخانه های عمومی شهرستان رشت، سمیه رستگار رئیس اتحادیه ی صنفی کتابفروشی و نوشت افزار رشت، علیزاده از مدیران سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و ضیابری مدیر مسوول هفته نامه ی هاتف برگزار شد.
   در این برنامه مدیران هر یک از کتابفروشیهای مورد بازدید از جمله باقری، طاعتی، مژده و فرازمند پیشنهادهایی را هم برای بهبود وضعیت موجود ارائه کردند.
 
 
 
تعداد بازدید: 42
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal