شهرداری رشت
آتش سوزی گسترده فروشگاه هپی لند مهار شد 1396/10/06
آتش سوزی گسترده فروشگاه هپی لند مهار شد
 
 

125رشت_به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت،این حادثه در ساعت 13:08 دقیقه امروز 6 دی 96 به مرکز ستاد فرماندهی 125 آتش‌نشانی اطلاع داده شد.

بابک رمضانی رییس سازمان آتش‌نشانی که در محل آتش سوزی حضور داشت  در این باره گفت: در مجموع 15 دستگاه خودروی اطفایی، نجات و آبرسان از آتش نشانی رشت بهمراه دو دستگاه لودر و یکدستگاه خودروی آبرسان از شهرداری رشت بهمراه 61 آتش نشان و  افسر ارشد این سازمان به محل حادثه اعزام شدند.

 وی با بیان اینکه آتش نشانانی از شهرهای خمام و منطقه آزاد انزلی نیز در محل آتش سوزی حضور داشتند، افزود:  به محض رسیدن به محل حادثه حجم زیادی از این مجموعه در تلی از آتش در حال سوختن بود که بواسطه گسترش آن آتش نشانان از 4 طرف به کانون آتش هجوم بردند.

رمضانی با اشاره به وجود حجم بالای البسه و مواد قابل اشتعال در داخل فروشگاه آتش داشت و افزود: فروشگاه لباس بهمراه رستوران هپی لند بدلایلی طعمه آتش شد که در مجموع یک عملیات نفس گیر و چندین ساعته را برای آتش نشانان رقم زد.

 

رییس سازمان آتش نشانی رشت در ادامه تصریح کرد،  اگر همگرایی و مشارکت دستگاه های همسو با این سازمان نبود، اطفای این آتش سوزی بسیار مشکل بود.

وی ضمن خدا قوت به همه ی امدادگران در این آتش سوزی از همکاری اورژانس، هلال احمر، پلیس راه و راهور، آتش نشانان شهرهای همجوار، حوزه خدمات شهری شهرداری رشت، سازمان عمران، فضای سبز و ادارات برق و گاز به واسطه حضور و فعالیت مستمر تا پایان این آتش سوزی قدردانی کرد.

رمضانی با بیان اینکه در این آتش سوزی بواسطه شدت شعله های آتش که چند صد متر از فضای خارجی ساختمان  یکی از آتش نشانان دچار دود گرفتگی و سوختگی از ناحیه گردن شد افزود: خوشبختانه این آتش نشان پس از درمان هم اکنون در وضعیت مطلوبی به سر می برد.           همین گزارش حاکی است: این آتش سوزی تلفات جانی نداشته است وعلت حادثه متعاقبا پس از بازدید  کارشناسان مربوطه اعلام خواهد شد.

شایان ذکر است: دقایقی پیش" 17:33" تمامی آتش نشانان بجز یک گروه 6 نفره بهمراه 2 خودروی اطفایی که در حال انجام عملیات ایمن سازی و لکه گیری های نهایی هستند به ایستگاه های مربوطه بازگشتند.

 
 

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 50
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal