شهرداری رشت
جشنواره نقاشی با موضوع ایمنی در برابر زلزله برگزار شد 1396/10/07
جشنواره نقاشی با موضوع ایمنی در برابر زلزله برگزار شد
 
 

125رشت_  به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، صبح روز گذشته 6 دی ماه 96 جشنواره نقاشی با موضوع ایمنی در برابر زلزله با حضور 73 کودک رده سنی 5 تا 10 و 25 مربی  در سالن همایش ساختمان مرکزی سازمان آتش نشانی و ایستگاه 5 آتش نشانی رشت واقع در بلوار شهید بهشتی، میدان رازی برگزار شد.

گفتنی است: این جشنواره که بهمراه ارایه نکات و آموزش های ایمنی در برابر زلزله بود با حضور نجفی یکی از معاونین مدیر کل مدیریت بحران استانداری گیلان، بابک رمضانی رئیس سازمان آتش نشانی، شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی و جمعی از معاونین و روسای ایستگاه های 13 گانه شهر رشت اجرا گردید.

بابک رمضانی رییس سازمان آتش نشانی رشت با اشاره به اینکه این آموزش ها در راستای ارتقاء مهارت ایمنی به کودکان است، افزود: آموزش مهارت ایمنی به کودکان به جهت ارتقاء توان و قابلیت حفظ سلامت خود در برابر هر گونه حوادث و سوانح صورت می گیرد که می بایست جهت استمرار و کاربردی بودن، توسط والدین در منزل نهادینه شود.

وی در ادامه به یکی از اهداف این سازمان که همانا فرهنگ سازی و ترویج نقش ایمنی است اشاره کرد و گفت: سازمان آتش نشانی رشت جهت احقاق این هدف به طور چشمگیری اقدام به آموزش مهدکودکی ها و مقاطع ابتدایی نموده است.

بابک رمضانی در ادامه با بیان اینکه اکثریت این آموزش ها در قالب بازی های کودکانه اجرا می گردد، گفت: در نه ماه نخست سال جاری بالغ بر8 هزار و 938 تن از نونهالان و کودکان این شهر، نکات ایمنی و آتش نشانی را با تلاش آتش نشانان  شهرشان فراگرفتند.

 

گفتنی است: این جشنواره در ابتدا با آموزش نکات ایمنی در برابر زلزله، آتش سوزی و حوادث مرتبط با کودکان توسط کارشناسان آموزش سازمان آغاز شد و در ادامه جهت تصویر سازی کودکان در جهت اجرای  عکس العمل صحیح در برابر زلزله چند مکان ناصحیح  و چند مکان صحیح پناه گیری در برابر زلزله طراحی و توسط آتش نشانان آموزش داده شد.

در پایان؛ این جشنواره با نقاشی های کودکان پایان گرفت.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 59
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal