شهرداری رشت
سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت :      نشست بزرگداشت ملا عبدا... دیوشلی برگزار شد 1396/10/14
سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت : نشست بزرگداشت ملا عبدا... دیوشلی برگزار شد

محمد حسن عاقل منش در این نشست بر لزوم برگزاری چنین مراسم هایی جهت معرفی شخصیت های تاریخی به نسل جوان تاکید کرد . واظهار داشت باید برنامه ها به سمتی پیش رود که برگزاری چنین جلساتی خروجی مناسب و بازخورد فرهنگی در جامعه داشته باشد وی با تاکید براین که جوانان باید بدانند که در تاریخ استان گیلان چه روی داده است گفت انتخاب 12 دی به نام روز رشت بااین هدف انجام شد مراسم امسال روز رشت با تمام خوبی ها و نواقص برگزار شد اما باید برای روز رشت سناریوی زیباتری تعریف کنید تا خروجی و باز تاب مناسب تری داشته باشد و در این مسیر نیازمند یاری تمام فرهیختگان و نخبگان و تاثیر گزاران حوزه اقتصادی سیاسی و فرهنگی داشته باشیم .

دکتر موسوی ریاست پژوهشکده گیلان شناسی دانشگاه گیلان دراین نشست با گذری بر تاریخ مشروطیت و زندگی آیت ا... ملا عبدا...دیو شلی گفت : باید زوایای گوناگون شخصیتی این مرجع بزرگ و عالی قدر برای نسل جدید تبیین شود . ولی با تاکید بر جایگاه شهر رشت خاطر نشان کردکه رشت باید به میزان برگزاری جشنواره ها ، برنامه های فرهنگی در کشور شهره شود . رشت باید با جامعه ای با انسانهای شاد و سر شار از امید به جامعه شناسانده شود چرا که رشت در گذشته طلایه دار این سبک از زندگی بوده است . گیلان منطقه آرامش است و مسئولان نباید بگذارند این فرهنگ دچار آسیب شود .

حجت الاسلام سعیدی (پژزوم )نیز دراین جلسه با توجه به نقش پیشروی روحانیت در مشروطه باید با برنامه ریزی فرهنگی و دریافت بازخورد مناسب از برنامه ها حافظ و میراث دار خوبی برای بزرگان تاریخ باشیم . هر چه بیشتر جوانان را تغذیه فرهنگی کنیم بیشتر می توانیم در مقابل تهاجم فرهنگی ایستادگی کنیم . در ادامه جلسه دکتر هومن یوسف دهی و علی امیری معاون سازمان اسناد و کتابخانه های ملی گیلان نیز با گذری بر زندگی مرحوم آیت ا... ملا عبداله دیو شلی سبک زندگی و روش مبارزات ایشان را تشریح کردند

در پایان این مراسم از نوه آیت ا... ملا عبدا... دیو شلی ، دکتر هومن یوسف دهی و حجت الاسلام سعیدی و علی امیری تجلیل شد .

 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 40
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal